• I Powiatowy Konkursu z języka angielskiego English Time

     • kategoria I - klasy 4-5

      1 miejsce Olaf Nowacki PSP 28 - Friut and vegetables

      2 miejsce Agnieszka Jóźwiakowska PSP28 - Superfood

      3 miejsce Wiktor Wawrzaszek SP Szczawno Zdrój 

      kategoria II - klasy 6-7 

      1 miejsce Seweryn Zając PSP5 - Past Simple

      2 miejsce Malwina Krawczyk Zespól Szkól Muzycznych - Okresy warunkowe 

      3 miejsce Adrian Kujawa PSP2 - Present Simple 

      kategoria 3 - klasy 8 

      1 miejsce Natalia Bugaj SP Szczawno Zdrój - United Kingdom

      2 miejsce Iga Skuza Zespól Szkól Muzycznych - Commonwealth Nations 

      3 miejsce  Anna Rębacz ZSP 3 Welcome to Bahamas

      wyróżnienia 

      Emilia Widera SP Stare Bogaczowice 

      Jakub Włodarski PSP2 

       

      Serdecznie dziękujemy za udział w I Powiatowym Konkursie z języka angielskiego English Time. Do współzawodnictwa przystąpiło 10 szkół z powiatu wałbrzyskiego. Nadesłano 130 prac konkursowych. Uczniowie wykazali się dużą znajomością języka, kultury i gramatyki krajów anglojęzycznych. 

      Za wszystkie prace serdecznie dziękujemy. Nauczycielkom i nauczycielom szkolnym opiekunom konkursu gratulujemy zdolnych podopiecznych. 

      Zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym.

      Organizatorki konkursu 

      Aleksandra Florek 

      Joanna Kwieciak 

      Dorota Plichta-Sobala 

      Aneta Winiarska 

       

       

     • ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI KLASY 1 I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

     •  

      Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu zaprasza na zebranie rodziców dzieci zapisanych do klasy I na rok szkolny 2022/2023, które odbędzie się  w dniu 21.06.2022 r.,o godz. 17:00 w siedzibie szkoły: ul. Melchiora Wańkowicza 13,  Wałbrzych.

       

      Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu zaprasza na zebranie rodziców dzieci zapisanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023, które odbędzie się  w dniu 21.06.2022r., o godz. 18:00 w siedzibie szkoły: ul. Melchiora Wańkowicza 13,  Wałbrzych.

     • "Stop plastik w naszym domu"

     •  

      Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą realizowali podczas zajęć dodatkowych  projekt własny "Stop plastik w naszym domu".

      Dzieci zdobywały wiedzę o szkodliwym wpływie plastiku na przyrodę i konieczności ograniczenia jego użycia. Szukały rozwiązań  na zastąpienie plastiku innym tworzywem i w przyszłości wyeliminowanie go z naszego otoczenia. Wspólnie zdecydowały, że należy zacząć realizować pomysł najpierw we własnym gospodarstwie domowym. Uczniowie razem z rodzicami zastanawiali się i zadeklarowali, co moga zmienić w swoim domu.

      Projekt będzie kontynuowany w klasie II.

     • .

     •  

      XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny

      dla uczniów klas III o tytuł

      MISTRZA MATEMATYKI 2022

       

      12 maja w naszej szkole gościliśmy uzdolnionych matematyków spośród uczniów klas III, którzy wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym o tytuł Mistrza Matematyki. Na zaproszenie konkursowe odpowiedziało 8 szkół naszego powiatu. Uczniowie przez 60 min rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Po sprawdzeniu prac przez komisję wyłoniono Mistrza Matematyki oraz kolejno II, III i IV miejsce. Przyznano także wyróżnienia. Uroczyste wręczenie tytułu Mistrza oraz nagród odbyło się 20 maja w naszej szkole.

      Oto wyniki:

      Mistrz Matematyki 2022Amelia Płonka PSP nr 5 w Boguszowie Gorcach,

      II m – Hubert Zieleń Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu,

      III m – Jakub Olejniczak PSP nr 2 w Wałbrzychu, Oliwier Kordowski PSP nr 28 w Wałbrzychu,

      IV m – Natalia Tereszczak PSP nr 28 w Wałbrzychu,

      wyróżnienia – Nataniel Boroń Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu, Julia Gabrysiak Szkoła Podstawowa w Głuszycy.

      Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY, a laureatom życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z matematyką

      organizatorzy konkursu – Maria Bussler i Regina Sikora

     • „Każdego tygodnia jesteśmy sobie bliżsi”

     •  

      Zakończony został I etap akcji szkolnej – zbiórki pomocy rzeczowej pn. „Każdego tygodnia jesteśmy sobie bliżsi”. Akcja była koordynowana przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz klasę 7c. Za jej cel obrano zapewnienie pomocy najbardziej potrzebującym, czyli rannym żołnierzom i cywilom na Ukrainie. Co tydzień określana była konkretna pomoc rzeczowa – artykuł medyczny, który był zbierany na terenie szkoły. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej mogliśmy zebrać aż 7 kartonów, w których znalazły się środki medyczne i opatrunkowe w postaci m. in.: soli fizjologicznej, opasek dzianych – elastycznych, kompresów indywidualnych, kompresów gazowych i kocy ratunkowych. Całość została przekazana Regionalnemu Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Świdnicy, skąd zostanie przetransportowana bezpośrednio w miejsca działań wojennych na Ukrainie.

      Dziękujemy wszystkim za ofiarność i liczymy na kolejne akty dobrego serca. Już rozpoczęliśmy II etap akcji szkolnej, który będziemy chcieli kontynuować także w czasie wakacji.

     • Śmieszki i Smutaski dla wałbrzyskich kierowców

     •  

      Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy wraz z uczniami klasy IIa naszej szkoły, w ramach akcji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, stanęli wspólnie przy szkole, w miejscu przejścia dla pieszych.

      Kierowcy jadący zgodnie z przepisami ruchu drogowego otrzymywali od dzieci kolorowe laurki - Śmieszki. Tym, którzy popełnili wykroczenie drogowe wręczano czarno-białe Smutaski.

      Bardzo się cieszymy, że Śmieszków było dużo więcej.

     • Konkurs na najciekawszego lapbooka pod hasłem: ,,Wałbrzych-moje miasto

     •  

      Konkurs na najciekawszego lapbooka pod hasłem: ,,Wałbrzych-moje miasto", zaproponowany przez wychowawców świetlicy szkolnej (p. Anetta Brycka, p. Dorota Kopciuch) i skierowany do uczniów klas II-III, został rozstrzygnięty.

      Prace oddali uczniowie z klasy III c, a mianowicie: IGOR WOŹNICZAK KACPER JAMRÓZ

      i to oni otrzymali dyplomy oraz nagrody.

      Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie lapbooków. Wyglądają przepięknie, co można zobaczyć na zdjęciach. 

     • TALENTY INFORMATYCZNE

     •  

      Dnia 27 maja odbył się

      WAŁBRZYSKI KONKURS TALENTÓW INFORMATYCZNYCH.

      Nasi uczniowie z klasy 8B zajęli 2 i 6 miejsce. GRATULUJEMY!!!

     • KONKURS PAPIESKI

     •  

      W dniu 27.05.2022r. odbyło się w ZSP nr 1 w Wałbrzychu ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w XIII Diecezjalnym Konkursie Papieskim "Święty Jan Paweł II - apostoł pokoju i miłosierdzia". Z naszej szkoły nagrody w konkursie plastycznym otrzymały uczennice klasy 02: Barbara Borcoń za zajęcie I-miejsca i Cynthia Krawczyk za zajęcie III-miejsca.

      Laureatkom gratulujemy pięknych sukcesów.

     • .

     •  

      W dniach 02-03 czerwca br. w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego
      w Wałbrzychu, a Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu
      na terenie Parku Linowego w Jedlinie-Zdrój i Plaży Słonecznej w Zagórzu Śląskim zrealizowane zostaną wspólnie „SZKOLNE MANEWRY BEZPIECZEŃSTWA – CZERWIEC 2022”. Naszą szkołę reprezentować będą uczniowie klas 7. Wspólne działania mają na celu zdobycie przez uczniów wiadomości i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w górach i nad wodą, doskonalenie umiejętności praktycznych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej poprzez różnorodne formy ćwiczeniowe w określonym terenie, kreowanie wśród uczniów umiejętności współpracy w grupie, wzajemnej pomocy i życzliwości, upowszechnianie standardów nauczania pierwszej pomocy według Europejskiej Rady Resuscytacji – BLS oraz ITLS.


       

     • I-miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym dla klas trzecich

     •  

      Uczniowie naszej szkoły z klas trzecich zajęli I-miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym dla klas trzecich organizowanym w PSP nr 28 w Wałbrzychu.

      Zwycięską drużynę reprezentowali:

      Alan Stefański z klasy III a, Aleksandra Lenart z klasy III b i Jakub Olejniczak z klasy III c.

      GRATULUJEMY !!!

     • Majówka Angelusa 2022

     • Uczniowie klas VII wzięli udział w „Majówce u Angelusa 2022” zorganizowanej przez Państwową Uczelnię im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

      W programie majówki przewidziano wiele atrakcji podzielonych na dziewięć stref tematycznych, w których dominowały wykłady,pokazy i prezentacje.

      Nasi uczniowie brali czynny udział w konkursach, quizach, symulacjach i eksperymentach. Z przejęciem uczyli się pobierać krew, robić zastrzyki czy udzielać pierwszej pomocy.

      Wybornie smakowały również pianki polane gorącą czekoladą.

       

     • TURNIEJ WIEDZY O ZDROWIU

     • 6 maja 2022r. odbył się w szkole turniej wiedzy o zdrowiu dla uczniów klas drugich i trzecich. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z wiedzą o zdrowiu. Rozwiązywali rebusy, zagadki i krzyżówki. Rozpoznawali smaki owoców i warzyw.

      Zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę 3c (D.Włodarski, J.Stankiewicz, W.Kuklińska), drugie miejsce zajęła klasa 2b (S.Cioch, Z. Frączek, A. Pałka), a trzecie miejsce zajęła klasa 3a (K.Zarzycka, O.Błaszczyk, Z.Hrynkiewicz). Wyróżnienie otrzymała klasa 2a ( W. Krzynówek, H. Kasperek, L.Ścibior).

      Konkurs został zorganizowany przez Reginę Sikorę i Agatę Kwiecień.

     • JASKINIA NIEDŹWIEDZIA

     •  

      12 maja 2022r. klasa 2a, 3a i 7c wybrały się na wycieczkę do Jaskini Niedźwiedzia. Jaskinia ta jest rezerwatem przyrody i należy do najdłuższych jaskiń sudeckich. Spotkać w niej można stalaktyty, stalagmity czy rurki naciekowe. Ponadto były tam też szczątki niedźwiedzia, lwa jaskiniowego czy hieny. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Muzeum Minerałów. Wszyscy wrócili zadowoleni:)

     • Wakacyjna pomoc dla zwierząt w schronisku!

     •  

      Do 22 czerwca zbieramy dary dla wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt.

      Potrzebne są dla nich: karma mokra w puszkach lub saszetkach, koce,pościele i ręczniki.

      Nie przynosimy karmy suchej. 

      Zbiórka w sali nr 8 - klasa Ia, wychowawca Dorota Gasz.

       

       

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13 58-304 Wałbrzych Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych