• Wakacyjna pomoc dla zwierząt w schronisku!

•

Do 22 czerwca zbieramy dary dla wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt.

Potrzebne są dla nich: karma mokra w puszkach lub saszetkach, koce,pościele i ręczniki.

Nie przynosimy karmy suchej.

Zbiórka w sali nr 8 - klasa Ia, wychowawca Dorota Gasz.

• .

• Tradycją naszej szkoły stał się udział w uroczystościach rocznicowych przy Pomniku Ułanów w Szczawnie-Zdroju. I tym razem poczet sztandarowy stanął w ramię w ramię z innymi szkołami upamiętniając 215 rocznicę Bitwy Ułanów Legii Polsko-Włoskiej z Prusakami na Czerwonym Wzgórzu. Jak co roku okraszeniem uroczystości był udział Kompanii Honorowej oraz Wojskowej Orkiestry Reprezentacyjnej Garnizonu Wrocław.

• Majowe śpiewanie

•

Po raz kolejny uczniowie z klasy 7c gościli w Domu Pomocy Społecznej Sanatorium Villa Kosmowskiw Szczawnie Zdroju. Tym razem uczniowie wystąpili z montażem poetycko-muzycznym z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wśród repertuaru znalazły się wiersze Janiny Majewskiej „Czy to można zrozumieć”, Ignacego Krasickiego „Hymn do miłości ojczyzny” jak piosenki „Witaj majowa jutrzenko”, „Marsz Polonia” czy też „Przybyli ułani pod okienko”. Po raz pierwszy podczas występu klasowego zabrzmiał akompaniament akordeonu.

• WSPÓLNE SPRZĄTANIE WZGÓRZA GEDYMINA

•

W piątek 06.05.2022 r. delegacja Wolontariuszy z opiekunami p. Lucyną Brożyną i p. Wiolettą Lubkiewicz reprezentowała naszą szkołę w akcji Wspólne Sprzątanie Wzgórza Gedymina.

Podczas akcji wspólnie z innymi uczestnikami posprzątaliśmy zalegające śmieci na Wzgórzu Gedymina. Na zakończenie  wraz z koleżankami i kolegami z innych szkół zintegrowaliśmy się przy wspólnym poczęstunku oraz wzięliśmy udział w konkursie na temat Ekologii. Nagrodę zdobyła Oliwia Radoch.

• "Czysty Wałbrzych"

•

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczesniczyli w miejskiej akcji "Czysty Wałbrzych".

W kwietniową sobotę uczniowie z klas: VII C, VIII C, VIII A, VII A i I B porzadkowali zielone tereny wokół naszej szkoły, sadzili kwiaty do skrzynek i do gruntu.

Był to również jeden z elementów obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

• POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

•

Dnia 28 kwietnia udaliśmy się do PSP nr 6, aby wziąć udział w Powiatowym konkursie języka angielskiego dla klas 1-3 pt "English is Fun". Uczennica klasy 1a Bianka Michalska zdobyła II miejsce w kategorii klas 1, uczennica klasy 2a Wiktoria Mendelska II miejsce w kategorii klas 2.

Gratulacje!

• Kontakty

• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
        • psp2@walbrzych.edu.pl