• TURNIEJ KOSZYKARSKI

Nauczyciele wychowania fizycznego w dniu 24.03.2022 zorganizowali turniej koszykarski. O prym walczyły dzielnie klasy V i IV . W grze właściwej zwyciężyła klasa V b,  a najlepszą celnością wykazała się klasa IV b zwyciężając w konkursie rzutów osobistych. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.  Gratulacje dla zwycięzców.

• W naszej bibliotece miejskiej odbył się konkurs recytatorski pt."Fabryka jednego wierszyka-Danuta Wawiłow" dla klas 0-III. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przygotowali konkursowe recytacje i z powodzeniem wystąpili na konkursie.

Oceniani byli w dwóch kategoriach.

W kategorii uczniów klas  0-I nagrodzeni zostali:

I miejsce - Szymon Niesłuchowski z klasy IA

II miejsce - Franciszek tabaka z zerówki 2

III miejsce - maria Bączyk z klasy IA

W kategorii uczniów klas II-III :

I miejsce - Hanna Kasperek z klasy IIA

II miejsce - Wiktor Wietecki z klasy III

III miejsce - Łukasz Czwojdziński z klasy III

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

• DZIEŃ NA TAK!

21 marca 2022 r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami p. Wiolettą Lubkiewicz i p. Lucyną Brożyną obchodzili DZIEŃ NA TAK! Społeczność szkolna i społeczność Białego Kamienia, zgodnie z ideą dnia, została obdarowana „dobrym słowem”. Wolontariusze przygotowali sentencje, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech na twarzach obdarowanych. Każdemu, kto tego dnia był na Białym Kamieniu, wręczali przechodniom kolorowe kwiatki z pozytywnym przesłaniem i balony. Było wesoło i radośnie. Wolontariusze dzielili się z przechodniami uśmiechem, pokazali, że wiosna może zacząć się pogodnie i kolorowo. Kwiatki z sentencjami, które dostali w prezencie mieszkańcy Wałbrzycha, zawierały cenne wskazówki jak:

- Zmieniaj dzień na TAK każdego dnia, pokaż ludziom, że człowiek innym szczęście powinien dziś dać!

- O tyle świat staje się lepszy, o ile ja staję się lepszy!

- Czasami więcej dobrego może zrobić jeden serdeczny uśmiech, dobre, życzliwe słowo, aniżeli bogaty dar pochmurnego dawcy!

Szukając odpowiedzi na pytanie : czy każdy z nas jest artystą, grupa uczniów uczęszczających na etykę z  klas IV-V udała się do Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Uczestniczyli oni w warsztatach twórczych wykonując samodzielnie prace. Poznali proces i etapy  powstawania wyrobów porcelanowych. Podziwiali pod okiem przewodnika obrazy, fotografie i piękne wyroby z porcelany z rożnych stron świata. Zapoznali się z ciekawą historią pałacu oraz odwiedzili historyczne sale z eksponatami muzealnymi, starownymi meblami , portretami dawnych właścicieli mieszkających w pałacu.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą  zadbali o swoje klasowe kwiaty doniczkowe. Przesadzili je do nowej ziemi w większe doniczki. Oprócz wiosennego przesadzania roślin doniczkowych, dzieci posiały też nasiona owsa i rzeżuchę.Wcześniej pierwszoklasiści wyhodowali na oknie szczypiorek, który teraz zjadają do śniadania w szkole.

Dzieci wiedzą jak ważne dla zdrowia są witaminy i chętnie jedzą szczypiorek.

• Kolejną osobą, która poza szkołą realizuje swoje pasje i umiejętności sportowe jest Amelia Truszczyńska z klasy IV a.

Amelia trenuje gimnastykę  artystyczną.  Od 1.5 roku uczęszcza do klubu Future Gymnastics Academy, gdzie doskonali swoje umiejętności pod okiem mistrzyni sportu w gimnastyce  Ekateriny Kniazevy. Wcześniej uczęszczała przez 3,5 roku do szkoły nr 9 ćwicząc akrobatykę sportową,  osiągając bardzo dobre wyniki. Trenuje dwa, a nawet trzy razy w tygodniu po 2 godziny. Jeździ na obozy sportowe. Są to zawody ogólnopolskie w różnych miejscach w Polsce.

Jej osiągnięcia: 2 miejsce w zawodach ogólnopolskich w gimnastyce artystycznej w Gliwicach pod tytułem "Cukierek albo psikus" w kategorii 2011 C-LIGHT TA. 3 miejsce w mistrzostwach Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i ścieżce w klasie 3, w konkurencji 3-ki dziewcząt. 4 miejsce w VII gali rekreacyjnej Gimnastyki Artystycznej LA PASSIONE Łódź 202. To są osiągnięcia na podium.

ZAPRASZAMY NA FILM:

VID-20220221-WA0002(1).mp4

Z okazji święta Ligii Ochrony Przyrody odbył sie w naszej szkole konkurs plastyczny dla klas I-III "Biały Kamień- moja zielona dzielnica".

Uczniowie przedstawili na swoich pracach piękno przyrody okolic naszej szkoły i swoich domów. Potwierdzili, że nasza dzielnica jest pełna zieleni i wspaniałych krajobrazów.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie:

Dwa I miejsca :

Maja Dankowska

Wiktoria Dembska

Dwa II miejsca:

Hanna Ożga

Natalia Pszczółkowska

Dwa III miejsca:

Jonatan Ciureja

Wiktoria Rajca

Wyróżnienia:

Emilia Wacholc, Antoni Twardowski, Maria Bączyk, Hanna Kasperek,

Pola Szymańska

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom.

Organizatorzy: J.Sioch i D.Gasz

• Klasa I a na wycieczce w zamku Książ i wałbrzyskiej palmiarni

Dzieci zwiedzały zamek i brały udział w zajęciach "Baśniowy Książ".

Dowiedziały się jakie były dzieje zamku oraz poznały legendy zamkowe.

Następnie poszły do palmiarni, gdzie zobaczyły egzotyczne rośliny i cytrusy

rosnące na drzewach. Oglądały też żółwie, papugi, pawie i lemury.

Wycieczka była bardzo udana.