•    Życzymy Wam bezpiecznych, zdrowych i radosnych wakacji.

Wreszcie wakacje. I pomimo tego, że dalej jesteśmy w okresie pandemii czekają na nas wspaniałe chwile wypoczynku, na które być może zdecydują się Wasi rodzice lub Wy sami: kąpiele wodne i słoneczne, piesze i zmotoryzowane wycieczki, beztroskie spędzanie czasu wolnego do późnych godzin nocnych, różnego rodzaju zabawy, poznawanie nowych przyjaciół…. To wszystko jest przywilejem wakacji. Lecz nie zapomnijmy, że po wakacjach musimy się spotkać wszyscy razem cali i zdrowi, a wspomnienia z wakacji niech będą wówczas najprzyjemniejszą rzeczą na świecie. Aby tak się stało, należy pamiętać
            o podstawowych procedurach, obostrzeniach, zasadach bezpieczeństwa i zachowania się w określonych sytuacjach.
            Mamy nadzieję, że choć część z nich zostanie przez Was przyswojona i wykorzystana w praktyce nie tylko w stosunku do siebie, ale również do innych.

Wszystkiego najlepszego!

10 ZASAD BEZPIECZNYCH WAKACJI:

1. Dokładnie myj ręce mydłem pod bieżącą wodą przed posiłkami, a już bezwzględnie po każdym skorzystaniu z toalety.

2. Dbaj o higienę osobistą. Unikaj używania wspólnie z innymi osobami ręcznika, grzebienia i przyborów toaletowych.

3. Starannie myj owoce i warzywa przed jedzeniem, najlepiej pod bieżącym strumieniem wody. Pamiętaj o zabezpieczeniu żywności przed muchami.

4. Unikaj kupowania lodów i ciastek pochodzących od nieznanych wytwórców i przygodnych sprzedawców.

5. Nie przechowuj poza lodówką żywności, która łatwo ulega zepsuciu (ciastek z kremem, jogurtów, kefirów, serków, wędlin) - może spowodować to wystąpienie zatrucia pokarmowego.

6. Nie spożywaj żywności z objawami nieświeżości lub zepsucia (zmieniony zapach, barwa, konsystencja , itp.).

7. Pij tylko wodę przegotowaną lub butelkowaną.

8. Korzystaj tylko z kąpielisk odpowiednio zorganizowanych i zawsze pod opieką osób dorosłych. Mimo, że umiesz pływać, nie przeceniaj swoich umiejętności.

9. Zachowaj umiar w przebywaniu na słońcu - noś nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, stosuj kremy z filtrami ochronnymi.

10. Do lasu ubieraj się w  odzież zakrywającą jak najwięcej części ciała.
            Po wizycie w lesie dokładnie obejrzyj całe ciało. Jeżeli zauważysz kleszcza, zwróć się o pomoc w jego usunięciu. W  przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów zasięgnij porady lekarza.

Opracowanie: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wałbrzychu

• ********************************************************

• Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 całej

Społeczności Szkolnej serdecznie dziękujemy za ten

"niezwykły" rok, współpracę, wsparcie, zaangażowanie

i ogromny wkład pracy w procesie kształcenia na

odległość.

Życzymy spokoju, wytchnienia,wypoczynku i słonecznych

wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu !!!!

Dyrekcja Szkoły.

• DZIEŃ DZIECKA

• Dzisiaj święto wszystkich dzieci - to szczególny dla Was dzień. Miejcie uśmiechnięte buźki. Bawcie się wesoło, bo czas zabawy dziś panuje i beztroska króluje.

Wszystkiego najlepszego życzy Dyrekcja, Grono pedagogiczne i pracownicy szkoły."