• Pasowanie na czytelnika

• Dnia 5 kwietnia o godz. 10:00 odbyło się uroczyste pasowanie klas I na czytelnika.

Uczniowie klas I bardzo ładnie odpowiadali na zagadki, które zadawała im starsza koleżanka Cornelia.

Uczennica z klasy IVa Krysia (w oryginalnym stroju książki) zaakceptowała odpowiedzi uczniów.

Pierwszaki pod opieką wychowawczyń przygotowały obrazki ilustrujące prośby książki. Prace stanowiły ciekawą dekorację apelu.

Apel zakończył się składaniem przysięgi. Uczniowie z klasy IVa poczęstowali młodszych kolegów słodyczami, a pani bibliotekarka wręczyła wychowawczyniom zaproszenia do biblioteki i zakładki do książek.

Serdeczne podziękowania dla Pani Doroty Kopciuch, naszej plastyczki, która ze starszymi klasami przygotowała zakładki dla małych czytelników.

Apel przygotowała bibliotekarka Iwona Bryl-Pasek, a poprowadzili go uczniowie z klasy VIa i IVa. Oprawą muzyczną zajęli się uczniowie z klasy VIIc.

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i współpracę nauczycielom i uczniom.

Bibliotekarka I. Bryl-Pasek