• Oferta PiMBP „Biblioteki pod Atlantami” Filii nr 6 z oddziałem dziecięcym do szkół podstawowych marzec – czerwiec 2019

• :

1. „Europa na wyciągnięcie ręki” – cykl zajęć podczas, których będziemy poznawać poszczególne kraje Europy. Zapoznamy się z ciekawostkami (nie tylko turystycznymi)  na ich temat, pisarzami i książkami z tych krajów (w związku z uchwałą Radnych Rady Miejskiej Wałbrzycha o ustanowieniu roku 2019 w Wałbrzychu - Rokiem Europy).
            2. „Opowiem ci książkę” -  cykl spotkań, których celem jest prezentacja  i popularyzacja wartościowej literatury dziecięcej ( w oparciu o nowości książkowe).
            3. „Posłuchaj książki” – cykl spotkań dla młodszych czytelników w oparciu o zbiory Oddziału Książki Mówionej.
            4. „Biblioteka pełna skrzatów” – cykl zajęć tematycznie związanych z motywem skrzata                   w literaturze polskiej i regionalnej (rozpoczęcie projektu kwiecień 2019; program dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).
            5. „Biały Kamień czyta - sportowcy czytają dzieciom” – kolejna już odsłona akcji, której celem jest upowszechnianie czytelnictwa, rozbudzanie potrzeb i nawyków czytelniczych oraz promocja biblioteki (działania w ramach akcji Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom).
            6. Prezentacje multimedialne:
            • „Baśniowy świat”
            • „Andersen”
            • „Najładniejsze biblioteki dla dzieci”
            • „Książkowe ciekawostki”
            • „Biały Kamień”
            1. Zajęcia tematyczne związane z nietypowymi dniami/świętami:
            • 12 kwietnia – Dzień czekolady
            • 21 maja – Dzień Kosmosu
            • 3 czerwca – Dzień savoir – vivre.

• ‘Dzielne Polki. U stóp Twoich swe życie złożyłam, Polsko”.

• Dnia 04 marca w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbył się poetycko -muzyczny spektakl pt. ‘Dzielne Polki. U stóp Twoich swe życie złożyłam, Polsko”.

Wśród wykonawców uczeń naszej szkoły Karol Juszczyk z kl. IV a. Recytował wiersz ku pamięci Pani Ireny Sendlerowej. Opiekun polonistka I. Bryl-Pasek.

Wystąpił także nasz szkolny chór znakomicie przygotowany przez P. E. Kędzierską.

Na uroczystości były obecne Panie dyrektor I. Mazurek i K. Baczyńska oraz uczniowie klas starszych pod opieką Pani B. Pietruch.