• Zaproszenie do Starej Kopalni

• Szanowni Państwo,

w imieniu Starej Kopalni Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszego kompleksu, który jest jednym z niepowtarzalnych miejsc na mapie Dolnego Śląska.

Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu to unikatowy na skalę europejską zespół naziemnych budowli górniczych oraz trasy podziemnej, stanowiących niegdyś Kopalnię Węgla Kamiennego „Julia”. W ramach naszej działalności organizujemy warsztaty, lekcje muzealne oraz zajęcia ceramiczne dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Zajęcia realizowane są przy pomocy zróżnicowanych narzędzi dydaktycznych, odpowiednich dla różnych poziomów edukacji. Część zajęć została przygotowana w oparciu o aktualną podstawę programową kształcenia ogólnego Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w naszych warsztatach w dogodnym dla Państwa terminie.

To bardzo ważne, aby młodzi ludzie znali historię swojego regionu, jak również mieli możliwość poznać tajemnice oraz legendy górników, którzy obecnie są przewodnikami w Starej Kopalni.

W załączniku przesyłam naszą broszurę edukacyjną.

W razie zainteresowania prosimy o kontakt z Działem Edukacja: edukacja@starakopalnia.pl, tel. 74 667-09-12.

• Konkurs Walentynkowy

•  W dniach od 11.02. do 15.02.2019r. odbył się Konkurs Walentynkowy.

Klasa II a otrzymała materiały- Walentynki matematyczne.

Natomiast klasy starsze układały lub rozwiązywały Walentynkową krzyżówkę oraz dobierały znane postacie z literatury bądź filmu w pary.

Udział w układaniu krzyżówki wzięły klasy: 4a, 4b i 7c.

Dobieraniem par oraz rozwiązywaniem krzyżówki zajęły się klasy: 6a, 6c,7a, 8b oraz chętne uczennice z klasy 7c.

Poziom był bardzo wyrównany.

Wygrała uczennica z klasy 7c Roksana Kuśnierz.

Serdecznie gratuluję.

Bibliotekarz Iwona Bryl-Pasek