• O2 - 2020.03.31

• 30.03.2020 16:57
      • Wtorek – 31.03.2020 Eko- cuda – coś nowego ze starego.

Dziś prosiłabym by dzieci przywitały się swoim imieniem i nazwiskiem. Oraz powiedziały swój adresJ

Zaczniemy od podziały na sylaby i na głoski. To ważne. Wcześniej pisałam by zacząć od wyrazów trzygłoskowych. Jeśli dziecko już to potrafi proszę o coraz trudniejsze wyrazy.  Proszę pytać co słychać na początku, na końcu i w środku wyrazu.  Te ćwiczenie jest bardzo ważne jeśli chodzi o późniejszą naukę czytania.

Zadanie z ćwiczeń strony 58 i 60

Pooglądajcie z dziećmi ten filmik jest tam pokazane jak można wykorzystać różne materiały i dać im nowe życie. Może coś wam się spodoba i zrobicie.

A dziś zadanie techniczne: Recyklingowy ludzik – można wykorzystać plastykowe butelki, puszki, włóczkę , tekturowe pudełka, klej papier kolorowy co po prostu znajdziecie w domu i stwórzcie dzieło sztuki. Tutaj poproszę o zdjęcie.

Poukładajcie razem puzzle bądź pograjcie w chińczyka J