• O2 - 2020.03.30

• 30.03.2020 16:56
      • Poniedziałek 30.03.2020 Segregować każde może .

Wstęp do zajęć : Do zajęć  ruchowych wykorzystamy butelki, papier, puszki…

Zabawy ruchowe z dziećmi –zrobić slalom przy użyciu butelek (czołganie się, marsz na palcach , na piętach, tyłem), rzucać papierowymi kulkami do celu( ćwiczenia obręczy barkowej),  można zbierać stopami kawałki gazet (ćwiczenia stóp), czworakowanie na dywanie, popychanie przed sobą słoika czy puszki (ćwiczenia dużych grup mięśniowych) . To przykłady proszę zrobić to tak by było Wam wygodnie.

Słuchanie wiersza

Przedstawienie.

W klasie wielkie poruszenie. Występują dziś na scenie Ala, Ola, Ewa, Basia, Kuba, Kazio, Staś i Kasia… – Na odpady nie ma rady. Nie schowamy do szuflady gór odpadów oraz śmieci. – Wiedzą o tym nawet dzieci! – Na odpady nie ma rady, lecz nie płaczmy, bez przesady – aby na to coś zaradzić, trzeba z głową je gromadzić. – Segregujmy je dokładnie zamiast wrzucać jak popadnie. – I od dzisiaj śmiećmy z głową, nowocześnie, postępowo! – Czyś jest biedny, czy bogaty, kładź oddzielnie szkło i szmaty, i przedmioty metalowe, i odpady plastikowe. – Recyklingu dobre duszki prędko zrobią z puszek puszki, buteleczki z buteleczek, pudełeczka z pudełeczek… – A ze szmat, z makulatury – pism i książek całe góry! – Niech się wreszcie normą stanie wtórne wykorzystywanie! Jaś brwi zmarszczył, myśli, myśli… – Kupmy koszyk na ogryzki! Próbę recyklingu zróbmy i na jabłka je przeróbmy! Skrupulatnie sortuj śmieci, nie wyrzucaj ich jak leci.

Rozmowa na temat treści wiersza, dzieci mogą odpowiedzieć a pytania : Jakie imiona miały dzieci występujące w przedstawieniu, Jakie rady przekazały dzieci, Dlaczego trzeba segregować  śmieci?

https://www.youtube.com/watch?v=RV5IBJGAypY Proszę pooglądać film z dziećmi bardzo ciekawy – praktyczny sposób segregowania. Prosiłam bym zwrócić uwagę na słowo : recykling .

Zabawa muzyczna – w miarę możliwości przygotujcie dzieciom różne przedmioty z papieru, plastiku i szkła i pograjcie na nich. To fajna zabawa, którą dzieci lubią.