• 2020-06-19

• 19.06.2020 08:36
      • „Czytamy” – czytanie tekstu wyrazowo-obrazkowego w „Kartach pracy” – str 61 -62

W góry!” – ćwiczenie logopedyczne.

Pokazujemy  dzieciom zdjęcia  przedstawiające region górski, charakterystyczną roślinność (świerki, kosodrzewinę, łąki wysokogórskie, szarotkę alpejską, rojnik górski, dzwonek alpejski) i zwierzęta zamieszkujące tereny górskie (kozicę, świstaka, niedźwiedzia brunatnego, orła przedniego).

www.youtube.com/watch?v=ZLR0B6O6cmc

Ważne sprawy na górskie wyprawy” – rozmowa kierowana dotycząca bezpieczeństwa w górach

„Nad Morskim Okiem” – utrwalenie informacji o regionie górskim z wykorzystaniem karty pracy str 63-64.

„Górale – ludzie gór” – wyszukiwanie informacji na temat kultury i folkloru góralskiego.

www.youtube.com/watch?v=F_BDLYAfg7w

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu lub w domu.