• 2020-06-15

• 15.06.2020 08:43
      • Kolorowe lato - poznanie cech charakterystycznych pory roku.

www.youtube.com/watch?v=-VbbJIqfcgA film edukacyjny.

Moje wakacyjne plany – wypowiedzi dziecka. Zachęcamy do budowania zdań złożonych .

„Letnie wędrówki” – omówienie mapy Polski połączone z wykonaniem ćwiczenia na karcie pracy.

www.youtube.com/watch?v=O0XMC0U_1AI – film o krajobrazach.

Ćwiczenia str  59

Podróż w nieznane- słuchanie opowiadania.

Po wysłuchaniu utworu dzieci opisują zachowanie myszki, oceniają je, starają się powiedzieć, jaki popełniła błąd.

Wypoczynek nad wodą” – rozmowa kierowana. Pokazujemy dzieciom zdjęcia, ilustracje przedstawiające różne zbiorniki i cieki wodne: jezioro, staw, morze, rzeka, strumień. Dzieci porównują je, wskazują cechy wspólne i różnice. W  Rozmawiamy o pojazdach pływających na wodzie : statek pasażerski, statek transportowy, prom, żaglowiec, łódka, żaglówka, motorówka, kajak, barka, katamaran, rower wodny, poduszkowiec).

Żaglówka – składanie z oregami -www.youtube.com/watch?v=hxHqIuvsx2M

Ćwiczenia str. 60