• MUZYKA - 2020.05.07

• 07.05.2020 10:38
      • Temat: Jazz, czyli wielka improwizacja

• Drodzy uczniowie

• Na poprzedniej lekcji było o muzyce  przełomu XIX i  XX wieku, czyli muzyce impresjonistycznej. Mam nadzieję, że będziecie już wiedzieli co to jest IMPRESJONIZM?

Przypomnę – kierunek w sztuce o zjawiskach ulotnych, takich jak ruch morskich fal, blask księżyca, blask słońca, wschód słońca, zachód słońca, itp.

• Dzisiaj o muzyce, która powstała w podobnym okresie (pod koniec XIX w.) - o JAZZIE.

• Przeczytajcie
        • Posłuchajcie
        • Pobawcie się!

* Dzisiaj nie ma zadania na ocenę, ale jeżeli ktoś chce, może nagrać się jak śpiewa wybraną przez siebie piosenkę z podręcznika z drugiego semestru lub polską piosenkę pop lub rock - (niektórzy nie mają oceny ze śpiewu) i wysłać.

* Nie wszyscy jeszcze oddali prezentację

* Jeżeli ktoś ma już opanowaną grę na kubku z muzyką, również może wysłać i otrzymać ocenę

* Przypominam, że przedmiot „Muzyka” kończy się w klasie siódmej. Postarajcie się o jak najlepsze oceny, gdyż ocena z przedmiotu będzie również  na świadectwie w klasie ósmej, kiedy zakończycie edukację w szkole podstawowej.