• HISTORIA - 2020.05.06

• 06.05.2020 11:28
      • Temat: ZSRS – imperium komunistyczne.
      • Na dzisiejszej lekcji dowiesz się:

- jak wyglądały rządy Stalina

- czym są zbrodnie komunistyczne

- jakie były skutki współpracy ZSRS i Niemiec.

Uczniowie, którzy mają dostęp do Internetu mają przygotowany materiał na platformie e-podreczniki. Lekcja jest już udostępniona.

Osoby chętne zapraszam do obejrzenia odcinka serii Sensacje XX wieku pt. „ZSRR pod rządami Stalina” gdzie w bardzo ciekawy sposób Bogusław Wołoszański przedstawia przejęcie władzy oraz politykę prowadzoną przez Stalina.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu proszę o przeczytanie tekstu w podręczniku s. 200-204. Następnie proszę o odpowiedź na pytania ze str. 204 (dział ćwiczenia pyt 2,3,4)

Termin: 13.05.2020

Zadanie dla chętnych (dodatkowa ocena)

Opisz stosunki radziecko-niemieckie w dwudziestoleciu międzywojennym. (na podstawie Sensacji XX wieku, podręcznika i innych źródeł)