• JĘZYK ANGIELSKI - 2020.05.08

• 08.05.2020 11:55
      • Gr. 1
      •  Dear students today we will start learning PAST SIMPLE negative.

You need Student’s Book p. 96 recordings or video (MyEnglishLab or eDesk)

Look at the pictures and answer the questions from ex. 1

Now, please, Read and listen to the story, you can also watch the story (MyEnglishLab) or here https://edesk.pearson.pl/Home/ShowMaterial/17663?p=2544 and do exercise 2. (Answers below)

Now look at ex. 3 please write down the phrases to your notebook and translate them into Polish (use dictionary in your Student’s Book)

At the end, please look at ex.4. Why does Mrs. Riley say ‘Oh dear’?

Choose your answer and watch or listen to the second part of the story. (MyEnglishLab)  or here

On Tuesday, we will do some grammar: D

Enjoy J

Have a nice weekend

Polish version

Drogie uczennice I drodzy uczniowie dziś zaczynamy naszą przygodę z przeczeniami w czasie PAST SIMPLE.

Przygotujcie podręczniki na stronie 96. Na platformie MyEnglishLab czekają na was nagrania w lekcji są linki do filmów na platformie eDesk (filmy są te same możecie wybrać co wolicie)

Spójrz proszę na zadanie 1, przyjrzyj się obrazkom i odpowiedz na pytania z polecenia.

Przeczytaj i posłuchaj historii możesz tez obejrzeć ją na platformie lub korzystając z linka. Wykonaj zadanie 2 (odpowiedzi do sprawdzenia poniżej)

Teraz zrób zadanie 3 przepisz do zeszytu zwroty z ramki, przetłumacz je. Możesz skorzystać ze słowniczka w podręczniku, możesz użyc słownika internetowego i dodatkowo posłuchać wymowy)

Na koniec przeczytaj polecenie zadania 4 i wybiersz swoją odpowiedź. Dlaczego pani Riley powiedziała Ojej! Teraz obejrzyj lub posłuchaj historyjki.

Czy Twoja odpowiedź była prawidłowa?

We wtorek poćwiczymy gramatykę J

Życzę udanego weekendu

Ps. Nagrania dołączone do lekcji i filmiki to jest ten sam materiał wybierz czy wolisz obejrzeć film czy posłuchać nagrań!

Odpzad 2 1.F, 2.T, 3.F, 4.T, 5. F