• JĘZYK ANGIELSKI - 2020.06.09

• 09.06.2020 08:53
      • Gr. I
      • Topic: Revision of questions.

Cele: Przypomnienie tworzenia pytań.

Page: 113

Look at the examples of questions / Popatrz na przykłady pytań:

You are excited. (Ty jesteś podekscytowany.) →Are you excited? (Czy ty jesteś podekscytowany?)

You are wearing my clothes. (Masz na sobie moje ubranie.) →Are you wearing my clothes? (Czy ty masz na sobie moje ubranie?)

You were a good student. (Ty byłeś dobrym uczniem.) →Were you a good student? (Czy ty byłeś dobrym uczniem?)

You can rap. (Ty potrafisz rapować.) →Can you rap? (Czy ty potrafisz rapować?)

You want tickets. (Ty chcesz bilety.) →Do you want tickets? (Czy ty chcesz bilety?)

She sings. (Ona śpiewa.) → Does she sing? (Czy ona śpiewa?)

You went to Paris? (Ty pojechałeś do Paryża.) →Did you go to Paris? (Czy ty pojechałeś do Paryża?)

Wheredo you buy your clothes? (Gdzie ty kupiłeś swoje ubranie?)

Whatdid you have for breakfast? (Co ty miałeś na śniadanie?)

Exercise 4 Put the words in the correct order to make questions. Write the questions in your notebook. / Ułóż wyraz w poprawnej kolejności, aby powstały pytania.

Nie jest to zadanie na ocenę, dlatego odpowiedzi podaję poniżej.