• MUZYKA - 2020.05.12

• 12.05.2020 10:21
      • Temat : Warsztat muzyczny – powtórzenie wiadomości

Drodzy uczniowie

• Dzisiaj lekcja powtórzeniowa, trochę o muzyce w przyrodzie, trochę o nutach.

• W ramach powtórzenia wiadomości wypełnijcie kartę pracy (jeżeli ktoś nie ma możliwości wydrukowania lub edytowania, to może wykonać zadania w zeszycie i wysłać zdjęcie)

• Karta Pracy (załącznik) jest na ocenę – termin do 21.05.20r.

• Muzyczne powitanie wiosny

1. Wysłuchaj fragmentu I części Symfonii dziecięcej Leopolda Mozarta. Następnie wpisz w płatki wiosennego kwiatu nazwy odgłosów, które można usłyszeć w tym dziele muzycznym.

2. Zapisz w dymkach odgłosy, jakie wydają przedstawione na rysunku zwierzęta. Ułóż utwór muzyczny z zapisanych dźwięków, a następnie go wykonaj.

___________________________________________________________________________

3. Zapisz nuty nad poszczególnymi sylabami. W tym celu przyporządkuj kwiatom wartości rytmiczne na podstawie zamieszczonego wzoru.

Wio - sna, wio - sna, kwi - tnie kwiat, ko - lo - ro - wy ca - ły świat!

4. Napisz, za pomocą jakich instrumentów lub przedmiotów można naśladować podane wiosenne dźwięki.

bzyczenie pszczoły – ______________________________________________________

kukanie kukułki –_________________________________________________________