• PLASTYKA - 2020.05.06

• 06.05.2020 11:24
      • Temat: Barwy czyste i złamane. Jak narysować psa lub kota?

• Drodzy uczniowie.

• Na poprzedniej lekcji zapoznaliście się z barwami dopełniającymi, oglądnęliście filmik i być może ktoś z Was poeksperymentował z kolorami?

• Dzisiaj przypomnienie o barwach czystych i złamanych i zastosowanie ich w ćwiczeniu plastycznym, które polega na narysowaniu (instrukcja w załączniku) kota lub psa w barwach czystych lub złamanych.

• Można również narysować kota lub psa według swojego pomysłu.

Przypomnienie wiadomości:

• Barwy czyste i złamane
          Wszystkie barwy podstawowe i pochodne należą do barw czystych. Obrazy namalowane takimi farbami lub kredkami są jasne i pogodne.
          Przeciwieństwem barw czystych są barwy złamane. Gdy dodasz do każdej z farb lub kredce o barwie podstawowej i pochodnej odrobinę farby lub kredki o barwie dopełniającej ją: do czerwonej odrobinę zieleni, do pomarańczowej odrobinę niebieskiej, do fioletowej - żółtej itd., uzyskasz barwy przygaszone, smutne, złamane.

* Ćwiczenie plastyczne jest dla chętnych;-) na dodatkową ocenę.

Jak_narysowac_psa_lub_kota.doc