• TECHNIKA - 2020.04.23

• 23.04.2020 10:02
      • Temat: To takie proste – Drogowe koło fortuny.

• Drodzy uczniowie

• Posiadacie już wiedzę na temat wyposażenia roweru, budowy roweru, znaków drogowych i bezpiecznego poruszania się po drogach jako rowerzyści.

• Dlatego dzisiaj wykonacie DROGOWE KOŁO FORTUNY, które po jego wykonaniu, mam nadzieję posłuży Wam do powtórzenia wiadomości.

• W podręczniku, na str.46-47 znajduje się dokładna instrukcja wykonania Koła Fortuny – krok po kroku.

• Zgromadźcie najpierw potrzebne materiały i przygotujcie sobie 20 pytań (może być 15), które będą zawierały treści już przez was poznane (od str. 28-45) . Ale skupcie się na pytaniach, które dotyczą zasad ruchu drogowego, jak: znaki drogowe, wyposażenie roweru, bezpieczna jazda, itp. (zapiszcie pytania w zeszycie).

• Drogowe Koło fortuny może mieć dowolny rozmiar. Nie może być jednak za małe, ponieważ nie zmieszczą się na nim pytania.

• Poniżej krótki filmik, jak ma wyglądać koło.

A więc, do dzieła!

Ponieważ praca jest złożona ( należy ułożyć pytania i wykonać koło) termin jest dłuższy – do 06.05.20

*Jeżeli wykonacie koło, to pobawcie się nim z rodziną – nawzajem się przepytajcie;-).