• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.18

• 18.05.2020 10:42
      • Edukacja
      • Dzień dobry,

dziś przed nami tematy związane z pięknem wiosny w maju, kiedy wszystko kwitnie, rozwija się i cieszy życiem.

Edukacja polonistyczno – przyrodnicza – czytanie wiersza pt.: „Sad rozkwita” podręcznik część 3 s. 70 – próba odpowiedzi na pytania (ustnie) 1 – 2 pod wierszem. Odczytanie tekstu s. 71 „Od kwiatu do owocu”. Zeszyt ćwiczeń część 3 s. 76 – 77, zwróćcie uwagę na zadanie 2 – liczba pojedyncza i liczba mnoga (liczba pojedyncza – kiedy mowa o „czymś”, lub kimś jednym, liczba mnoga – kiedy mowa o więcej niż jednej rzeczy, czy więcej niż jednej osobie.)

Edukacja matematyczna – spróbujcie zagrać w grę matematyczną - ćwiczenia część 2 s. 52

Edukacja plastyczna – na kolorowej kartce z bloku wytnijcie z wycinanki duże drzewo (pień, konary i małe gałęzie), następnie na gałęzie przyklejcie jak najwięcej różowo – białych kwiatków i małych zielonych listków (może to być wydzieranka) – robimy kwitnące owocowe drzewo. Otoczenie drzewa możecie wykonać według własnego pomysłu. (praca do oceny i odesłania do 21 V).