• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.07

• 07.05.2020 09:17
      • Edukacja polonistyczna – Odczytanie wiersza pt. „Czemu, wróbelku?” – podręcznik s. 59 – próba odpowiedzi na pytania 1 – 3 zawarte pod tekstem. Z zeszytu ćwiczeń część 3 s. 68 zadania 1 – 3. W zeszycie do j. polskiego zapisujemy Lekcja, Temat: Moje usposobienie. Pod tematem napiszcie proszę odpowiedź na pytanie: „ Co mnie najbardziej cieszy?” Możecie zacząć tak: Najbardziej cieszy mnie kiedy….; lub Najbardziej cieszy mnie gdy…..  itp. (zadania do sprawdzenia i odesłania)

Edukacja matematyczna – Zeszyt ćwiczeń część 2 s. 48 – zadania 1 – 4 . Zadanie 1 może sprawić Wam pewną trudność, dlatego podam przykładowe jego rozwiązanie. Można na przykład ułożyć taką treść: Na początku Adaś miał 27 temperówek w różnych kolorach: zielonym, fioletowym i niebieskim. Od kolegi dostał jeszcze 3 temperówki niebieskie i dwie żółte. Ile teraz Adaś ma temperówek? Obliczenie: 27 + 3 + 2 = 30 + 2 = 32. Spróbujcie ułożyć własną treść – zapisujemy tylko pytanie, obliczenie i odpowiedź. (zadania do sprawdzenia i odesłania)

Edukacja plastyczna – Na kartce z bloku narysuj siebie – swoją minę, która pokaże w jakim zwykle jesteś nastroju. (zadane do sprawdzenia i odesłania)