• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.05

• 05.05.2020 08:54
      • Dziś przed nami trudny temat związany (niekiedy) z sytuacjami zagrażającymi bezpieczeństwu ludzi. Jedną z nich jest powódź. Woda jest konieczna do życia, ale bywa również niebezpiecznym żywiołem. Jeśli Rodzice będą mogli to poproście, aby włączyli wam film „Powódź – niebezpieczna wielka woda” – to krótki filmik edukacyjny, (wystarczy wpisać tytuł w „wyszukiwarkę”) który przybliży i ukarze ogrom zjawiska.

Zadania do realizacji na dziś:

Edukacja polonistyczna – czytanie opowiadania pt.: „Powódź” podręcznik s. 53 – próba odpowiedzi na pytania zawarte pod tekstem. Zadania z zeszytu ćwiczeń s. 63, nie wykonujemy z ćwiczenia 2 polecenia przy niebieskiej kropce.

Edukacja matematyczna - Zeszyt ćwiczeń cz. 2 s. 47 (proszę czytać uważnie polecenia)

Edukacja plastyczna – Wykonanie rysunku farbami plakatowymi do opowiadania „Powódź” (praca na ocenę – termin wykonania do piątku 8 V).