• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.04

• 04.05.2020 10:18
      • Edukacja polonistyczna – dziś lekcja z gramatyki. Przypomnijcie sobie jak rozwijamy proste zdania. Do rzeczownika i czasownika dodajemy określenia, aby dowiedzieć się więcej jakie „coś”, lub ktoś jest i jak wykonuje daną czynność. Korzystamy z podręcznika cz. 3 s. 52. W zeszycie do j. polskiego piszemy: Lekcja, Temat: Rozwijamy zdania. Pod tematem przepisujemy i rozwijamy po trzy zdania o Zosi, o tacie i o Pawle. Następnie samodzielnie wykonujemy zadania oznaczone niebieskimi kropkami. (zadanie do sprawdzenia i odesłania)

Edukacja matematyczna – podręcznik cz. 2 s. 36. Przedstawiono tu dwa sposoby dodawania – do liczby dwucyfrowej dodano liczbę jednocyfrową i okazuje się, że wynik przekroczy następną dziesiątkę. Można obliczenie ułatwić sobie rozbijając liczbę dwucyfrową na dziesiątki i jedności (ramka pierwsza), lub dopełniając do pełnej dziesiątki liczbę dwucyfrową a następnie dodać to co zostało z liczby jednocyfrowej (ramka druga). Przyjrzyjcie się uważnie – takie sposoby obliczeń ćwiczyliśmy na liczbach jednocyfrowych np.: 8 + 7 = 8 + 2 + 5 = 10 + 5 = 15. Teraz jest podobnie, ale „dochodzi” rząd dziesiątek. W zeszycie piszemy: Lekcja, Temat: Liczymy do stu. Pod tematem – Zadanie 3 s. 36 – wykonujemy zgodnie z poleceniem. Pamiętajcie, że dziś pracujemy z podręcznikiem do matematyki. (zadanie do sprawdzenia i odesłania).

Czy pamiętacie o zdjęciach z obserwacji przyrodniczej?