• JĘZYK ANGIELSKI - 2020.04.29

• 29.04.2020 09:56
      • Topic: Do you like? - ćwiczenia.
      • Celem dzisiejszej lekcji jest ćwiczenie formy pisemnej pytania „Do you like? - „Czy ty lubisz?” Proszę otworzyć ćwiczenia na stronie 37. W zadaniu 1 najpierw trzeba ułożyć wyrazy w kolejności tak, żeby powstały poprawne pytania, a następnie dziecko powinno zakreślić właściwą dla siebie odpowiedź „Yes” („Tak”) lub „No” („Nie”). Popatrzmy na przykład z punktu 1: 1. you / like / eggs / Do (tak jest niepoprawnie) Do you like eggs?(Czy ty lubisz jajka?) teraz dziecko powinno zakreślić „Yes” jeśli lubi jajka lub „No” jeśli ich nie lubi. W podobny sposób postępujemy w przypadku punktów 2 i 3. W zadaniu 2 najpierw popatrzmy na talerzyki 1, 2 i 3. Pod spodem jest miejsce na napisanie pytań zaczynających się od „Do you like...? Pytanie 1 dotyczy talerzyka numer 1, dlatego powinniśmy uzupełnić to pytanie w następujący sposób: 1. Do you like chicken? - Czy ty lubisz kurczaka? Obok napisana jest już odpowiedź: „Yes” W podobny sposób postępujemy w przypadku punktów 2 i 3. Następnie rysujemy na pustym talerzyku to, co Grace (dziewczynka na obrazku) lubi zjeść. Wykonane przez dzieci zadania proszę odesłać do sprawdzenia do 24.05.