• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.29

• 29.05.2020 08:38
      • Edukacja polonistyczna – podręcznik część 4, s. 8 – 9 tekst pt. „Cztery żywioły”, próba odpowiedzi (ustnie) na pytania pod tekstem. Zeszyt ćwiczeń część 4, s. 7 – 8. W zadaniu 1 s. 7 należy zapisać pytania do tekstu np.: Jaką pracę ma strażak? Do czego jest wzywany? W tym zadaniu nie wykonujemy polecenia oznaczonego niebieską gwiazdką. W zadaniu 4 na s. 8, na końcu są polecenia oznaczone dwoma niebieskimi kropkami. Należy je wykonać w zeszycie – piszemy Lekcja, Temat: Żywioły. Pod tematem zapisujemy wykreślone wyrazy (pamiętamy o zaznaczeniu w nich „ż”), a pod nimi ułożone zdania. (zadania do sprawdzenia i odesłania)

Edukacja matematyczna – zeszyt ćwiczeń część 2, s. 57, zadania od 2 do 5. W zadaniu 5 w treści polecenia jest pomyłka. Zapisano: „Każdą liczbę z pierwszego kwadratu pomnóż przez 5.” Powinno być: Każdą liczbę z pierwszego kwadratu pomnóż przez 3.Zwróćcie uwagę, że zadanie udowadnia nam, że mnożenie i dzielenie to działania wzajemnie odwrotne tz. np.: 5 · 3 = 15 bo 15 : 3 = 5. (zadania do sprawdzenia i odesłania).