• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.08

• 08.05.2020 09:57
      • Lekcja
      • Witajcie moi mili w ostatnim dniu zdalnej nauki w tym tygodniu. To do dzieła. Rozmawialiśmy o teatrze, poznaliście  słowa związane z tym kręgiem tematycznym. A teraz poczujcie się jak aktorzy. Poćwiczymy dykcję czyli sztukę pięknego wysławiania się. Wykonujemy ćwiczenia fonacyjno – artykulacyjne na wydechu, trzeba pamiętać o nabraniu powietrza nosem, zaś sama artykulacja powinna być przesadna. Oto  ćwiczenia :

1. a….. o….

2. e….. u….

3. a…. o…. .e….. u….. i……. y……

4. mama mmo, mme mmu, mmi mmy

5. bobo- bebe- bobo-bebe

6. mymy- lala- mymy- lala

7. bak- bek- byk- bok

8.smak- smyk- smok

9. klops- klips- klops

A teraz coś trudniejszego. Uwaga, wprawki – głupawki. Staramy się wymawiać poprawnie zdania i na jednym wydechu.

Kup psu dropsa jeśli masz psa, bo psy mopsy lubią dropsy.

Trzęsie się na mięsie mucha w kredensie.

Kura biała piała-kaczka czkawkę miała.

Coala i boa automatyzują oazę instalując aerodynamiczny aeroplan.

Król królowej tarantulę włożył czule pod koszulę.

Ćwiczenia zintegrowane strona 63-65-To już wiem, to już potrafię. Rozwiążcie zadania samodzielnie i prześlijcie do sprawdzenia ( zadanie na ocenę do 12.05.2020 ).

PRZESYŁAM W ZAŁĄCZNIKU TEST SPRAWDZAJĄCY Z LEKTURY „CUKIERKU, TY ŁOBUZIE”. KTO MA MOŻLIWOŚĆ DRUKUJE TEST, ZAZNACZA POPRAWNĄ ODPOWIEDŹ I ODSYŁA DO SPRAWDZENIA. NATOMIAST KTO NIE MA MOŻLIWOŚCI WYDRUKOWANIA TESTU PRZESYŁA MI ODPOWIEDZI ZAPISANE NA KARTCE NP.  1- C . TEST ODSYŁAMY W PIĄTEK 08.05.2020.