• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.22

• 22.04.2020 09:06
      • Witajcie Kochani ! Dzisiaj poznamy następny dwuznak „Dz” - jedna głoska, dwie litery. Szukajcie słów, które rozpoczynają się głoską dz a potem takich które, mają tą głoskę w środku oraz na końcu wyrazu.

Edukacja polonistyczna - Elementarz odkrywców-podręcznik str. 52-53. Spróbujcie przeczytać opowiadanie samodzielnie lub chociaż jakąś jego część i odpowiedzcie na pytania pod tekstem.

Jakie znacie rodzaje dzwonków?- pomyślcie, posłuchajcie i odgadnijcie. https://www.youtube.com/watch?v=JGp4Rq9HBQg

W zeszytach w trzy linie- kaligrafia wielkiej i małej litery „dz”- dwa rzędy. Następnie przepiszcie następujące wyrazy: widzę, dzwonek, sadza, rodzynki, dzbanek.

Podziel wyrazy na sylaby i głoski. A pod każdym wyrazem narysuj schemat głoskowy ( tak jak w ćwiczeniach) . Zamiast kwadratów narysuj kółka i zaznacz spółgłoski na niebiesko a na czerwono samogłoski ( a, ą, e, ę, u, ó, i, o, y).

Ćwiczenia str. 42-43.

Edukacja matematyczna- ćwiczenia str. 33.

Schematy głoskowe przyślijcie do sprawdzenia.

Pamiętajcie 22 kwiecień to Międzynarodowy Dzień Ziemi.