• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.15

• 15.04.2020 08:57
      • Witajcie Kochani po przerwie świątecznej. Myślę że spędziliście miło czas wolny i jesteście gotowi do podjęcia nowych wyzwań. Zaczynamy:

Edukacja polonistyczna - Elementarz odkrywców- podręcznik str.38-39.

Czytamy, z podziałem na role, tekst inscenizacji „Kto ma olej w głowie?”- zaproś do czytania rodziców, dziadków lub rodzeństwo.

Odpowiedz na pytania pod tekstem.

Otwórz zeszyt do j. polskiego, wykonaj w zeszycie zadanie 3 z elementarza str. 39. Pracę w zeszycie zakończ kolorowym szlaczkiem.

Edukacja matematyczna – w zeszycie z matematyki zapisz rozwiązania zadań.

1. Jakie to liczby?

- wynik odejmowania 17 i 3

-wynik odejmowania 15 i 4

- wynik dodawania 13 i 4

- jedna dziesiątka, 6 jedności

- 2 jedności, jedna dziesiątka

2. Amelka, Iza i Martyna kupiły balony – jeden żółty, jeden czerwony i jeden niebieski. Amelka nie kupiła żółtego balonu. Iza nie kupiła żółtego ani niebieskiego. Jakiego koloru jest balon każdej dziewczynki?. Narysuj rozwiązanie.