• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.08

• 08.04.2020 09:49
      • Dzień dobry, dziś zajęcia i temat związany z obchodami Świąt Wielkanocnych . Związanych jest z nimi wiele tradycji i zwyczajów. Oto moja propozycja zadań

Edukacja polonistyczna - Elementarz odkrywców – podręcznik str. 74. Próbujemy samodzielnie przeczytać wiersz M. Strzałkowskiej-„ Na wielkanocnym stole” . Odpowiedz na pytania: Po jakim obrusie biegał zajączek? Jakie mazurki i baby stały na stole? Co było w koszyku? Jaki baranek stał obok talerza? Jak wygląda wielkanocny stół opisany w wierszu?. Na ostatnie pytanie zapisz odpowiedz w zeszytach w trzy linie. Pamiętaj! – zdanie zaczynamy wielką literą kończymy kropką.

Ćwiczenia zintegrowane  str. 66-69.

Edukacja matematyczna- ćwiczenia str. 31.

Edukacja muzyczna – posłuchaj i spróbuj zaśpiewać piosenkę- „ KURA I PISANKI” https://www.youtube.com/watch?v=6RH8hXpWnlk

Edukacja plastyczna- wykonam kartkę świąteczną – mogę ją podarować swoim bliskim ( praca na ocenę ), czekam na zdjęcia.

DZIĘKUJĘ  RODZICOM ZA POMOC I WSPARCIE- WYCHOWAWCZYNI.