• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.07

• 07.04.2020 09:41
      • ZADANIE DOMOWE DNIA 07.04.2020 ROK

Witajcie kochani w nowym dniu, serdecznie zapraszam was do podjęcia nowych wyzwań.

Edukacja polonistyczna - Elementarz odkrywców- podręcznik str.36. Uważnie słucham czytanego przez rodzica/opiekuna wiersza N. Usenko      „ EKOLOGICZNY POTWÓR”, udzielanie odpowiedzi na pytania do wiersza, poznanie zasad segregacji śmieci. Spróbuj się zastanowić i odpowiedzieć na pytania: Jak w moim domu wygląda segregacja śmieci? Które odpadki mogą być jeszcze raz wykorzystane?

Przypomnij sobie ważne słowo RECYKLING i co ono oznacza.

W zeszyci w trzy linie zapisz wymyślonych 5 par wyrazów oznaczających przeciwieństwa – przykłady Elementarz odkrywców- podręcznik str.37.

Edukacja matematyczna -porządek i rytm w organizacji czasu- praca kalendarzem. Przypomnij sobie nazwy miesięcy i ich kolejność. Spróbuj wymienić je z pamięci. Postaraj się je zapamiętać oraz który z kolej jest miesiąc. Napisz w zeszycie w kratkę nazwy miesięcy po kolei :

1 Styczeń

2 Luty itd.

Pracę zakończ ekologicznym szlaczkiem w zeszycie.

Proponuje kilka zabaw z wykorzystaniem nietypowych przyborów:

- marsz z gazetą na głowie tak aby nie spadła. W siadzie skrzyżnym skręty tułowia w lewo i w prawo z gazetą trzymaną oburącz przed sobą.

- zgniatanie gazety w kulę. Podrzucanie kuli jedną ręką chwytanie drugą .

- rzuty do celu – rzucamy gazetowymi kulkami z wyznaczonej odległości do pudełka

- przeskakiwanie obunóż przez leżącą na podłodze butelkę

-marsz na palcach podczas wdechu ( podniesienie rąk i przełożenie butelki z ręki do ręki wysoko nad głową) i na stopach podczas wydechu (opuszczenie rąk)

Wykonanie pracy plastyczno-  technicznej według własnego pomysłu z materiałów odpadowych (butelki plastykowe, korki, skrawki materiału itp.). Może to być  ekologiczny stworek, zwierzątko, pojazd. Zadania z zeszytów proszę przesłać do sprawdzenia do środy 08.04.2020, a pracę plastyczną do 16.04.2020.