• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.06

• 06.04.2020 10:34
      • Dzień dobry, to przed nami kolejny tydzień nowej trochę innej pracy. Oto plan działania:

Otwórz zeszyt w trzy linie i zapisz dwuznak wielkiej litery i małej „CH” i „ch” oraz wyrazy; chmura, chłodnik, cicho, chustka, chłopiec. Każdy wyraz w jednej linijce.

Pracę zakończ wymyślonym przez siebie szlaczkiem.

Elementarz odkrywców- podręcznik str. 35- przeczytaj opowiadanie i odpowiedz na pytania pod tekstem. Dbamy by czytać sylabami lub wyrazami, pamiętamy o znakach przestankowych: przecinku i kropce.

Ćwiczenia zintegrowane strona 29.Zwróć uwagę na zadanie drugie – na pytanie zawsze odpowiadamy pełnym zdaniem.

Dzisiaj poznamy nową liczbę 17 – zapisujemy ją w zeszycie w kratkę- dwa rzędy.

Rysujemy 17 cukierków w zbiorze podobnie jak przy liczbie 15.

Pamiętaj liczba 17 składa się z jednej 10 i 7 jedności.

Kaligrafując liczbę 17 pamiętaj o odstępach jedna kratka między pisanymi liczbami, staraj się nie wychodzić poza kratki.

Nie zapomnij o zapisywaniu obserwacji w kalendarzu pogody oraz o naszej lekturze- „CUKIERKU, TY ŁOBUZIE”.

Pozdrawiam wszystkich.