• PRACA ZDALNA - 2020.03.20

• 18.03.2020 08:12
      • ZADANIE DOMOWE DNIA 20.03.2020 ROK

Przypomnijcie  sobie opowiadanie M. Kownackiej „O Kleksiku z kałamarza, co na nikogo nie zważa”. Rozmawialiśmy o dawnych i współczesnych przyborach szkolnych, teraz będziemy naśladować ich odgłosy:

- spadanie kleksa ze stalówki( kapu, kapu, kap, kap )

- próba wytarcia kleksa gumką ( szurum, szurum, szur, szur )

- lekkie pisanie dobrą stalówką ( skrzypu, skrzypu, skrzyp, skrzyp )

- pisanie zbyt mocną przyciskaną stalówką ( skrobu, skrobu, gryzdu gryzdu )

Wykonanie ludzika z plasteliny- Plastusia.

Ortograficzna wstęga – zilustrowanie poznanych wyrazów które zawierają literę „ ą „. W zeszytach w trzy linie rysujemy przedmioty, zwierzęta lub rośliny, w których nazwie  słyszymy głoskę „ ą „ np. WĄŻ rysujemy węża i podpisujemy.

Edukacja matematyczna – trenujemy kaligrafię liczby 14 oraz doskonalimy dodawanie i odejmowanie - Elementarz odkrywców str. 22 ćwiczenie 1,2, 3. Pamiętamy: centymetr zapisujemy w skrócie  cm. Zmierzyć długość stołu, zeszytu, książki, ołówka i porównać długości tych przedmiotów-zapisać to w zeszytach w kratkę.