• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.03.23

• 23.03.2020 09:14
      • Zadania na poniedziałek 23.03.

Dzień dobry w poniedziałek. W tym tygodniu będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach. Zaczniemy od bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami.

Szukamy odpowiedzi na pytania:
        Co znaczy wściekły?
        Co to znaczy agresywny?
        Kiedy zwierzę może stać się agresywne?

Przeczytaj z kimś starszym tekst w elementarzu j. polski , s. 50 „Wściekły chomik”. Pomyśl i powiedz jak rozumiesz zdanie „Zwierzęta to nie zabawki”.

Poznaj zagrożenia ze strony zwierząt – elementarz s.51 j. polski ćwiczenia s.40 – 41

Otwórz zeszyt do j. polskiego – w linie, zapisz datę 23 marca 2020 r. poniedziałek dokończ zdanie:
        Moje ulubione zwierzę to …
        zakończ pracę kolorowym szlaczkiem.

Elementarz s. 20, zad. 1, 2, 3
        Otwórz zeszyt do matematyki, zapisz datę 23.03.2020 r.
        zad.1 – kropka wykonaj w zeszycie
        Ćwiczenia s. 24

Mam nadzieję, że jesteście zdrowi, bezpieczni i macie chęci do pracy. Poproszę o zdjęcie wpisu w zeszycie do j. polskiego o ulubionym zwierzątku, może również jego zdjęcie – jeśli to możliwe. Mocne uściski i serdeczne pozdrowienia dla wszystkich pilnych uczniów.