• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.21

• 21.05.2020 12:24
      • Dziś czytamy fragment lektury.

Piszemy zdania z pamięci i piszemy sprawdzian z matematyki.

Dzisiejsze zadania wymagają dużej samodzielności. Chciałabym, żebyście państwo pomogli dzieciom w zrozumieniu poleceń do zadań, w przygotowaniu do pisania z pamięci, ale dalej, żeby to była możliwie samodzielna praca. Jeśli zobaczą państwo, że to jednak zbyt trudne, to proszę o informację jak sobie poradziliście z problemem.

Pisanie z pamięci

Czytaj kolejne zdania, policz wyrazy, przyglądnij im się uważnie, zobacz gdzie jest trudność, podkreśl trudny wyraz, zapamiętaj pisownię.

Pamiętaj o wielkich literach na początku i kropkach na końcu zdania. Pamiętaj, że imiona piszemy wielką literą. Przeczytaj zdanie jeszcze raz, powtórz je z pamięci, sprawdź czy dobrze zapamiętałeś. Zapisz jedno zdanie. Potem kolejne zakrywaj i zapisuj.

Dzieci i książki

Tomek ma dużo książek o zwierzętach.

Franek chętnie ogląda albumy o sporcie.

Hania i Tosia najbardziej lubią baśnie.

Sprawdź poprawność zapisu. Postaw sobie ocenę. Bezbłędnie A, każdy błąd pół oceny niżej. Zaznacz pomyłki, pod tekstem napisz jeszcze raz poprawnie te wyrazy, w których zrobiłeś błąd. Jeśli w jednym zdaniu jest więcej niż 3 błędy, napisz całe zdanie jeszcze raz.

Sprawdzian z matematyki wysyłam w załączniku, na naszej stronie klasowej i zdjęcie w messengerze. Kto ma możliwość można wydrukować, można rozwiązywać zadania w zeszycie, można też odebrać wersję papierową w sekretariacie szkoły. Są tam 2 sprawdziany : dzisiejszy z matematyki i jutrzejszy z języka polskiego . Prośba do rodziców rodzeństw – proszę wziąć inne grupy dla każdego dziecka A i B. Inne dzieci mają do wyboru grupę A lub B.