• Wałbrzyski Integracyjny Bal Wolontariusza Klubów Ośmiu

• 12 stycznia 2024 r. odbył się Bal Wolontariusza. Wolontariusze naszej szkoły pod opieką nauczyciela Wiolettą Lubkiewicz wybrali się na bal do Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Śródmieściu. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym dostojnym tańcem, jakim jest Polonez. Następnie nasi wolontariusze bawili się wraz z uczniami ZSZS oraz wolontariuszami z innych szkół. Tańcom i zabawom nie było końca!

• Jasełka w Domu Seniora

• Dom Seniora to miejsce szczególne, które scala ludzi starszych, samotnych i chorych. 11 grudnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili mieszkańców Domu Seniora - Biały Kamień. Zostaliśmy tam bardzo mile przyjęci i ugoszczeni,  otrzymaliśmy też od pensjonariuszy serduszka z intencjami. Uczniowie zaprezentowali Jasełka, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość oraz złożyli życzenia noworoczne. Pensjonariusze nagrodzili występujących brawami. To spotkanie było dla uczniów prawdziwą lekcją, która uczy szacunku i życzliwości do drugiego człowieka, szczególnie do osób starszych.

• ORSZAK TRZECH KRÓLI

Wolontariuszki z naszej szkoły włączyły się w przygotowanie jasełek

ulicznych i wzięły udział w Orszaku Trzech Króli w dniu 06.01.2024r.

• Szkolny Dzień Profilaktyki – Mam wpływ na bezpieczeństwo i atmosferę w mojej szkole

Za nami szkolny Dzień Profilaktyki organizowany pod hasłem

„Mam wpływ na bezpieczeństwo i atmosferę w mojej szkole”.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w czasie, których określali czym są dla nich zachowania agresywne, jakie mogą być ich przyczyny oraz poszukiwali sposobów rozwiązywania sytuacji trudnych.

Swoje spostrzeżenia i uwagi umieścili na plakatach, które stanowią swoistą antyreklamę agresji.

Należ dodać, iż warsztatowa forma zajęć bardzo przypadła naszym uczniom do gustu.

Chętnie angażowali się w dyskusję, a tworzeniu plakatów towarzyszyła prawdziwa burza mózgów.

• WOLONTARIUSZE ODWIEDZILI PACJENTÓW HOSPICJUM

• Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym pragniemy okazywać wzajemną życzliwość poprzez wspólnie spędzone chwilę, pomoc, miły gest, słowo. Jest to czas, w którym szczególnie otwieramy nasze serca dla osób starszych i chorych. W tym przedświątecznym okresie 23.12.2023r. Wolontariusze z naszej szkoły z opiekunem odwiedzili Pacjentów Wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II i przekazali kartki świąteczne wykonane przez nich i uczniów naszej szkoły oraz złożyli im życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Było to bardzo wzruszające spotkanie i ogromna radość, która pozwoliła aby choć przez chwilę zapomnieli o bólu, cierpieniu i chorobie.

• WOLONTARIUSZE W DOMU SENIORA "ZACISZE"

• W dniu 22.12.2023 r. wolontariusze z naszej szkoły z opiekunem odwiedzili Elderis - Dom Seniora "Zacisze” w Szczawnie Zdroju.

Okazją do spotkania z pensjonariuszami były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Każdy senior otrzymał kartkę świąteczną z życzeniami, które przygotowywali uczniowie naszej szkoły. Przekazaliśmy też słodycze dar serca od dzieci. Złożyliśmy wszystkim świąteczne życzenia. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Wzruszeniom i emocjom nie było końca. Wróciliśmy pełni poczucia, że zanieśliśmy światełko nadziei, radości i ubogacenia dobrym słowem tych, od których my możemy się uczyć doświadczenia życiowego.