• Dnia 19 listopada w naszej szkole, z inicjatywy p. A. Bryckiej i p. D. Kopciuch, odbył się trzeci z kolei turniej szachowy, tym razem dla uczniów klas VIII. Wzięło w nim udział 4 uczniów z klasy VIII b: Marek Jandura, Tomasz Kujawa, Bartłomiej Musielak i Olivier Wojtaszek-Podgajny. Po rozgrywkach przeprowadzonych ,,metodą drabinkową", do części finałowej dostał się Tomasz Kujawa i Bartłomiej Musielak. Po dwóch partiach remisowych dopiero trzecia wyłoniła MISTRZA SZACHOWEGO - Tomasza Kujawę. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!!!!!!!!!!!

Dnia 16 listopada, z inicjatywy p. Anetty Bryckiej i p. Doroty Kopciuch, w świetlicy szkolnej odbył się drugi turniej szachowy, tym razem dla uczniów klas VII. Wzięło w nim udział sześcioro najlepszych uczniów, którzy pomyślnie przeszli eliminacje (test pisemny) i uzyskali powyżej 15 pkt na 25 pkt możliwych do zdobycia, a mianowicie: Michał Borowiec, Kacper Jakubczak, Alicja Kalisz, Hubert Krzynówek, Adrian Kujawa i Mateusz Wałęga. Wszyscy uzyskali co najmniej 15 pkt. W pierwszej części turnieju musieli rozegrać 10-minutowe partie ,,metodą drabinkową". Do części finałowej dostali się: Kacper Jakubczak, Hubert Krzynówek i Adrian Kujawa. Zagrali też 10-minutowe partie, ale metodą ,,każdy z każdym". Ostatecznie wygrał uczeń klasy VII c HUBERT KRZYNÓWEK i to on został MISTRZEM SZACHOWYM  w kategorii klas VII.

Serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!

Dnia 9 listopada, z inicjatywy p. Anetty Bryckiej i p. Doroty Kopciuch, w świetlicy szkolnej odbył się turniej szachowy dla uczniów klas IV - VI. Wzięło w nim udział troje najlepszych uczniów, którzy pomyślnie przeszli eliminacje (test pisemny) i uzyskali powyżej 15 pkt na 25 pkt możliwych do zdobycia, a mianowicie: Filip Sidor, Filip Drzewiecki i Filip Kowalik. Wszyscy uzyskali 16 pkt. W czasie turnieju musieli rozegrać 10-minutowe partie metodą ,,każdy z każdym". Jednak w związku z tym, że każdemu z nich udało się wygrać po jednej partii i zdobyć po 2 pkt, musieli zmierzyć się w dogrywce. Ostatecznie najwięcej punktów za zbite figury uzyskał FILIP KOWALIK i to on został MISTRZEM SZACHOWYM  w kategorii klas IV - VI. Serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!

• Kontakty

• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
      • psp2@walbrzych.edu.pl
      • ul. Wańkowicza 13 58-304 Wałbrzych Poland