• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.06

• 06.05.2020 08:55
        • Zadania do realizacji na dziś:

Edukacja polonistyczna – Ćwiczenia w czytaniu tekstu pt.: „Powódź” oraz ćwiczenie opowiadania (ustnego) do historyjki obrazkowej – podręcznik s. 55. W zeszycie ćwiczeń część 3 s. 64 – 65 zadania - „Potyczki ortograficzne”.

Edukacja matematyczna - z podręcznika część 2 s. 37 – zadanie 2 (wykonać zgodnie z poleceniem).

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.05

• 05.05.2020 08:54
        • Dziś przed nami trudny temat związany (niekiedy) z sytuacjami zagrażającymi bezpieczeństwu ludzi. Jedną z nich jest powódź. Woda jest konieczna do życia, ale bywa również niebezpiecznym żywiołem. Jeśli Rodzice będą mogli to poproście, aby włączyli wam film „Powódź – niebezpieczna wielka woda” – to krótki filmik edukacyjny, (wystarczy wpisać tytuł w „wyszukiwarkę”) który przybliży i ukarze ogrom zjawiska.

Zadania do realizacji na dziś:

Edukacja polonistyczna – czytanie opowiadania pt.: „Powódź” podręcznik s. 53 – próba odpowiedzi na pytania zawarte pod tekstem. Zadania z zeszytu ćwiczeń s. 63, nie wykonujemy z ćwiczenia 2 polecenia przy niebieskiej kropce.

Edukacja matematyczna - Zeszyt ćwiczeń cz. 2 s. 47 (proszę czytać uważnie polecenia)

Edukacja plastyczna – Wykonanie rysunku farbami plakatowymi do opowiadania „Powódź” (praca na ocenę – termin wykonania do piątku 8 V).

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.04

• 04.05.2020 10:18
        • Edukacja polonistyczna – dziś lekcja z gramatyki. Przypomnijcie sobie jak rozwijamy proste zdania. Do rzeczownika i czasownika dodajemy określenia, aby dowiedzieć się więcej jakie „coś”, lub ktoś jest i jak wykonuje daną czynność. Korzystamy z podręcznika cz. 3 s. 52. W zeszycie do j. polskiego piszemy: Lekcja, Temat: Rozwijamy zdania. Pod tematem przepisujemy i rozwijamy po trzy zdania o Zosi, o tacie i o Pawle. Następnie samodzielnie wykonujemy zadania oznaczone niebieskimi kropkami. (zadanie do sprawdzenia i odesłania)

Edukacja matematyczna – podręcznik cz. 2 s. 36. Przedstawiono tu dwa sposoby dodawania – do liczby dwucyfrowej dodano liczbę jednocyfrową i okazuje się, że wynik przekroczy następną dziesiątkę. Można obliczenie ułatwić sobie rozbijając liczbę dwucyfrową na dziesiątki i jedności (ramka pierwsza), lub dopełniając do pełnej dziesiątki liczbę dwucyfrową a następnie dodać to co zostało z liczby jednocyfrowej (ramka druga). Przyjrzyjcie się uważnie – takie sposoby obliczeń ćwiczyliśmy na liczbach jednocyfrowych np.: 8 + 7 = 8 + 2 + 5 = 10 + 5 = 15. Teraz jest podobnie, ale „dochodzi” rząd dziesiątek. W zeszycie piszemy: Lekcja, Temat: Liczymy do stu. Pod tematem – Zadanie 3 s. 36 – wykonujemy zgodnie z poleceniem. Pamiętajcie, że dziś pracujemy z podręcznikiem do matematyki. (zadanie do sprawdzenia i odesłania).

Czy pamiętacie o zdjęciach z obserwacji przyrodniczej?

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.30

• 30.04.2020 11:55
        • Edukacja polonistyczna – Czytanie tekstu pt.: „Szafka skarbów” s. 51 – podręcznik. Próba odpowiedzi na pytania 1 - 2 pod tekstem. Ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń s. 62 – zwróćcie uwagę na znaki interpunkcyjne: przecinek, dwukropek (kiedy je stawiamy). W zeszycie do j. polskiego piszemy po środku: W domu, pod spodem: Ćwiczenie 2 s. 62 – i pod spodem zapisujemy wykonane polecenie.

Edukacja matematyczna – W zeszycie do matematyki zapisz Lekcja, Temat: Obliczenia zegarowe. Pod tematem zapisz i uzupełnij: Od godz. 8:00 do godz. 12:00 minie ……. godz., od godz. 16:00 do godz. 19:00 minie ….. godz., 3 kwadranse to…… min., pół godz. to …… min., 1 godz. i kwadrans to ….. min., 2 kwadranse i pół godz. to ….. .