• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.23

• 23.04.2020 08:20
        • Witajcie moi Mili ! Dzisiaj porozmawiamy o swoim bezpieczeństwie wobec różnych zagrożeń. Zaczynamy

Edukacja polonistyczna - Elementarz odkrywców –podręcznik str.54.Przeczytaj tekst samodzielnie, porozmawiaj z rodzeństwem, rodzicami lub opiekunem na jego temat-pomogą wam pytania pod tekstem.

Przyjrzyj się ilustracjom na str. 55 – co one przedstawiają, spróbuj ocenić zachowania dzieci i zapamiętać jak należy się zachować w różnych sytuacjach, które mogą was spotkać.

Czy należy rozmawiać z nieznajomymi ?

Czy można udzielać informacji o sobie i swojej rodzinie komuś obcemu ?

Zastanówcie się .

Otwórz zeszyt w trzy linie i zapisz zdanie. Postaraj się to zrobić starannie. Zaczynamy wielką literą i kończymy kropką.

Gdy zostajesz w domu sam /a , jestem bardzo ostrożna/y.

Dostosujemy formę osobową do siebie ( chłopiec, dziewczynka).

Ćwiczenia str. 44-45.

Edukacja matematyczna – ćwiczenia str.34.

A teraz trochę ruchu .Gimnastyka dla smyka

Mam nadzieję, że jesteście zdrowi, bezpieczni, uśmiechnięci i macie chęci do pracy. Cieszę się, że mogę oglądać Was na zdjęciach i filmikach.

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.22

• 22.04.2020 09:06
        • Witajcie Kochani ! Dzisiaj poznamy następny dwuznak „Dz” - jedna głoska, dwie litery. Szukajcie słów, które rozpoczynają się głoską dz a potem takich które, mają tą głoskę w środku oraz na końcu wyrazu.

Edukacja polonistyczna - Elementarz odkrywców-podręcznik str. 52-53. Spróbujcie przeczytać opowiadanie samodzielnie lub chociaż jakąś jego część i odpowiedzcie na pytania pod tekstem.

Jakie znacie rodzaje dzwonków?- pomyślcie, posłuchajcie i odgadnijcie. https://www.youtube.com/watch?v=JGp4Rq9HBQg

W zeszytach w trzy linie- kaligrafia wielkiej i małej litery „dz”- dwa rzędy. Następnie przepiszcie następujące wyrazy: widzę, dzwonek, sadza, rodzynki, dzbanek.

Podziel wyrazy na sylaby i głoski. A pod każdym wyrazem narysuj schemat głoskowy ( tak jak w ćwiczeniach) . Zamiast kwadratów narysuj kółka i zaznacz spółgłoski na niebiesko a na czerwono samogłoski ( a, ą, e, ę, u, ó, i, o, y).

Ćwiczenia str. 42-43.

Edukacja matematyczna- ćwiczenia str. 33.

Schematy głoskowe przyślijcie do sprawdzenia.

Pamiętajcie 22 kwiecień to Międzynarodowy Dzień Ziemi.

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.21

• 21.04.2020 09:43
        • Edukacja polonistyczna - Ćwiczenia 4 - 5 ze s. 52 w zeszycie ćwiczeń. W zeszycie do j. polskiego piszemy Lekcja, Temat: Ćwiczenia ortograficzne. Pod tematem zapisujemy (zgodnie z poleceniem pod ćw. 4) wyrazy z krzyżówki według wzoru:  wór bo wory itd... Pod wszystkimi parami wyrazów zapisz: W wyrazach pokrewnych ó wymienia się na o.

Edukacja matematyczna -  Zadania matematyczne 1-4 w ćwiczeniach matematycznych s. 42. Zwróćcie proszę uwagę, że w zadaniu 3 należy do ułożonego przez siebie zadania napisać pytanie w kratce pod spodem. Choć nie ma tego w poleceniu, ale treść zadania wpiszcie do zeszytu i je rozwiążcie, pamiętajcie o pytaniu, działaniu i odpowiedzi. Zadanie 4 - to odejmowanie do obliczenia i sprawdzenia za pomocą dodawania. Działania zapisujemy obok siebie parami np.: 69 - 7 = 62   62 + 7 = 69. Wcześniej w zeszycie matematycznym piszemy: Lekcja, Temat: Rozwiązywanie zadań. Pod tematem Zadanie 3, a pod nim Zadanie 4.

W wolnej chwili pamiętajcie proszę o ćwiczeniu czytania. Dbajcie także o Waszą kondycję - skłony, pajacyki, przysiady, skręty, wymachy, rzuty do celu, przewroty itp... mile widziane. Pozdrawiam słonecznie - wych.

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.21

• 21.04.2020 09:42
        • Dzień dobry we wtorek. Będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach. Zaczynamy od bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami.

Edukacja polonistyczna - Elementarz odkrywców-podręcznik str. 50. Wysłuchaj tekstu pt. „Wściekły chomik” przeczytanego przez rodzica / opiekuna i odpowiedz na pytania pod opowiadaniem.

Zastanów się :

Co oznacza i jaki znaczenie mają słowa wściekły i agresywny.

W jakich sytuacjach zwierzęta mogą czuć się zagrożone ze strony człowieka i ich zachowanie może być agresywne.

Poznaj zagrożenia  ze strony zwierząt- podręcznik str. 51, ćwiczenia str. 40-41.

Otwórz zeszyt z języka polskiego w linię i dokończ zdanie.

Moje ulubione zwierzątko to …………………………………………………………..

Pracę zakończ szlaczkiem. Narysuj na kartce z bloku A4 moje ulubione zwierzątko.

Edukacja matematyczna- ćwiczenia str. 32.

Czekam na rysunki zwierzątek i wpis z zeszytu do czwartku.

Pozdrawiam wszystkich uczniów i rodziców/ opiekunów.